Öğrenci Yorumları

Erkut Erdemli

Kamu kuruluşunda çalışıyorum 45 yaşındayım. orta okulda yabacı dilim Fransızca lisede İngilizce idi. doğal olarak on a kadar sayamadan mezun oldum. yıllarca İngilizce öğrenmek için uğraştım. bir sürü kaynak elde ettim. çalıştım. yaklaşık bin kelime ezberledim. Adeta İngilizce kaynaklarının içinde kayboldum. fakat kimseyle bir cümle konuşamadım. kelimeyi ezberlemekle telaffuzun farkını evikkayla anladım. yaklaşık olarak 15 aydır evikkadayım. şimdiye kadar 350 ders aldım. sabırla ve düzenli bir şekilde dersleri aksatmadan hocamın da tavsiyelerine uyarak çalıştım. dinlemeye özel bir önem verip yazmayı da ihmal etmeden gayretle çalıştım. hem dinleyip ne dediğini anlamayı, hem de yazarak çümle yapısını büyük ölçüde çözdüm. konu içerisinde yeni karşılaştığım kelimelere takılmadım. o kelimeleri not defterime kaydettim. çıkan yeni kelimeler başka text de defalarca çıktığı için ister istemez zihne oturuyor. şimde gelen texleri yüzde doksan oranında anlıyorum. geriye kalan kısımlarını çalışarak büyük ölçüde çözüyorum. aslında işin kırılma noktası karşı tarafın ne dediğini anlamaktır. karşı tarafın ne dediğini anlıyorsan bir şekilde anlaşırsın. ama karşı tarafı anlamıyorsan İngilizce bilmiyorsun demektir. şu an biriyle rahatlıkla iletişim kuracak seviyedeyim on yıl da hiç bir şey öğrenememişim ama 1.5 yılda çok şey öğrendim. İngilizce dili veya başka dilleri öğrenirken aslında o dilleri hayatımızın bir parçası haline getirmek gerekir. ne kadar iç içe olursan o oranda öğrenirsin. benim İngilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiyem en önemli işlerinin arasına evikkayıda sıkıştırmaları, düzenli dersleri dinlemeleri ve geri dönüşleri düzenli yapmaları ve sabırlı olmalarıdır. evikkaya kaydolan arkadaşlar üç dört ay sonra ilk dersleri yeniden dinlemeleri halinde almış oldukları yolu göreceklerdir. teşekkürler evikka sevgiyle kalın. Erkut ERDEMLİ

Hamiyet Bilgiçli

Yaklaşık altı ay kadar önce bir arkadaşımın bahsetmesi ile Evikka ile tanıştım. Arkadaşımın çalışma yöntemini inceledim ve o an bana pratik geldi. Ben üniversite eğitimini İngilizce üzerine yapmış ancak uzun yıllardır kullanmayan biriyim. Elbette okuldan mezun olunduğunda o idealist bakış açısı gidiyor hayat mücadelesine başlıyorsunuz. Hepimiz öyle değimliyiz? Kaldı ki, İngilizceyi suni ortamlarda öğrenip sonrada bir takım kazançlar elde etmek için sınavlara girip yüksek puanları hedefleyip sonrada rafa kaldırmıyor muyuz? Ben de doğal olarak uzun yıllar İngilizceyi koruyabilmek için çaba sarf etmiş ancak daha sonra hayatın akışına uymuş biriydim ve bu durumdan memnun değildim; bir çıkış arıyordum. Ancak bu çıkış bir kursa bağlı olarak değil bireysel olarak bir şeyler yaparak olmalıydı. İngilizcenin metot ve temelde kulak dolgunluğu olduğunu biliyordum ancak bunu disiplinli bir şekilde nasıl yürüteceğimi bilmiyordum. Arkadaşımın çalışmasını izledikten sonra bende “neden olmasın bir deneyelim” dedim kendi kendime. İlk çalışmalar elbette İngilizce okuyan birisi olarak bana oldukça kolay geldi. (Hala çok zorlanmadığımı söylemeliyim.) Devam ettikçe yöntem daha da hoşuma gitmeye başladı. Hele arada bir benim bile bilmediğim veya duymakla anlayamadığım kelimeler çıktıkça hem kendime şaşırıyor hem de öğreniyor olmanın keyfini varıyordum. Dersler devam ettikçe herkesin yaşadığı gibi bir rahatlık seviyesine çekilip deyim yerindeyse “ipe un sermeye” başlayacak anlarım olmadı değil. Ancak biraz disiplin ile bu rahatlık seviyesinde kurtulmam çok da zor olmadı. Çünkü her dersin bana kattığı artıları gerek bir sonraki dersi dinleyişimde gerekse günlük hayatta karşıma çıkan konuşma veya dinleme fırsatlarında daha rahat olmakla görüyordum. Bir film izlerken yıllarca İngilizceyi çok az kullanmış biri olarak zorlandığımı itiraf etmeliyim. Ancak yakın zamanlarda fark ettim ki ilerleme başlamış ve daha önce kaçırabileceğim birçok noktayı yakalar olmuşum. Bunun içinse tek yaptığımın EVIKKA’daki dersleri gerçekten disiplinli bir şekilde takip etmekle olduğunu söylemeliyim. Özetle diyebilirim ki; EVIKKA da disiplinli bir öğrenci olur, gerçekten dersleri anlayarak takip eder ve aksatmazsanız siz farkında olmadan kulak dolgunluğunuz artıyor ve öncelikle dinlemede ve elbette daha sonra konuşmada hem özgüveniniz artıyor hem de bilginiz. İngilizce temelimin olması ve birçok kişiden daha fazla şey biliyor veya kulağımın dolgun olması hiç önemli değil. Önemli olan bu aşamada dahi başlangıç seviyesinden de alabileceğiniz şeylerin olduğunu görmek ve adım adım ilerleyerek çalışma yönteminizi disipline etmekten geçtiğini söylemeliyim. Gerisi EVIKKA ve öğretmenlerimiz sayesinde zaten geliyor. Bu açıdan, gerçek bir özveri ve öğretme tutkusuyla dolu EVIKKA’ya ve öğretmenlerimize gerçekten çok teşekkür ediyorum ve tabi ki DEVAM diyorum. Teşekkürler EVIKKA

Cansu Korur

Sanırım işini seven insanların ortaya çıkardığı verımle,başarısı doğru orantıda. Bende bir öğretmen olarak sizin gibi hocaların emeğini boşa cıkarmayacagım ve çalışma konularımı hergun size yollayacagım.Daha once bu kadar zevkli bir dil öğrenmemiştim teşekkürler Evikka ekibi..

Sema Dikmeçli

Verdiğiniz bu hizmet, özverili çalışmalarınız için öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Kasım ayından beri sürdürdüğümüz derslerimin, ingilizce seviyeme çok şeyler kattığını belirtmek isterim. Benim çok fazla zamanın olmadığından, itiraf etmem gerekiyor ki derslerle çok fazla ilgilenemiyorum. Fakat dersleri dinlemek bile, yeni kelimeler öğrenmemi sağlıyor. Öğrendiğim kelimelerle sonraki derslerde karşılaştığımda tanımlayabiliyorum. İlk derslerde neredeyse hiçbirşey anlamıyordum. Gittikçe kendimi başarılı bulmaya başladım. Etrafımdaki herkese sizi şiddetle tavsiye ediyorum. Herşey için çok teşekkürler.

Tezel Erkan

Merhaba; Ben yaklaşık 6 aydan beri EVİKKA üyesiyim. Yarım yamalak olan ingilizcem EVİKKA sayesinde her gün daha iyiye gidiyor. Günlük dersler sayesinde kelime bilgim gramer ve cümle kurmalarım EVİKKA ile doğru bir şekle girdi. Ve girmeye devam ediyor. Bütün herkese EVİKKA ile ingilizce öğrenmelerini, yarım bırakanlara da sabretmelerini ve yeniden başlamalarını tavsiye ediyorum. DİYETE HERKES BAŞLAR AMA DEVAM EDEN BAŞARIR.

Şebnem Subaşı

Evikka ile tanışalı henüz çok kısa süre olmasına rağmen, yöntem sayesinde kelime ezberlemek benim için işkence olmaktan çıktı. Günde sadece 10 dakika ayırarak, gelen dinleme metinlerindeki bilmediğim kelimleri ezberlemek için çaba harcamıyor, kendiliğinden hatırlıyorum. Yöntem mucize değil aslında. Eğer işitsel öğrenme modeline yatkınsanız ve zamanınız kısıtlı ise doğru noktadasınız. Saatlerce ders çalışmak gibi disiplinli bir süreç sizi sıkıyorsa, bu site günlük ingilizce haplar veriyor. Bir süre sonra kaydettiğiniz gelişmeye inanamayacaksınız. Günde 10 dakika, bence denemeye değer. Ayrıca ücretsiz olması, ticari kaygıdan uzak yaklaşımı; siteye ve yöneticilerine güvenmemdeki en büyük etken. Kendilerine sonsuz teşekkürler.

Kadri Beytaş

Yeni işim gereği yurt dışında bulunmam gerektiği için 40 yaşından sonra İngilizce öğrenmeye karar vermiş biriyim. Herkes gibi kitaptan gramer kurallarını öğrendim. Kelimeler çalıştım. Fakat yurt dışında gördüm ki karşımdakini anlayamıyorum. Hemen söylediğini yazmasını rica ederdim. Ve arkasından büyük bir utanç duyardım. Çünkü ben aslında bu kelimelerin hepsini biliyorum. Bilmediğim şey onların doğru telaffuz şekli. Evikka'dan öncede dinlemenin ne kadar önemli olduğunun farkına varmış biri olarak, bu amaçla birkaç mp3 cd de satın aldım. Ama maalesef düzenli çalışamadım. Beni zorlayacak bir şey yoktu. Evikka'yı duyunca denemeye karar verdim. Bu sistem sizden sadece düzenli mp3 çözümü bekliyordu. Aksi taktirde ilişiğiniz kesiliyordu. Dinlemenin çok önemli olduğunu düşünen biri olarak Evikka ile olan ilişkimi kesmek istemediğimden can simidine sarılır gibi Evikka'ya sarıldım. Düzenli çalışma sayesinde kendimdeki gelişmeyi çok rahat görüyorum. Altmışıncı derslere gelmiş biri olarak hatalarım çok azaldı. Ve kısa sürede dinlediğim mp3ü yazabiliyorum. Başlangıçta çok basit kelimeler yüzünden çok zaman kaybeder ve bol hata yapardım. İngilizce ile ümidimi kesmek üzere iken tanıştığım Evikka ümidimin tekrar yeşermesine de sebep oldu. Ben bu sistemi herkese tavsiye ediyorum. Belli bir disiplin ve ehil ellerde olacaksınız. Derslerde ilerledikçe İngilizcede sağladığınız gelişmeye kendiniz bile inanamayacaksınız. Ben son olarak herkesin huzurunda Evikka'ya emek veren ve mp3 çözümlerindeki hatalarımızı yazıp bize gönderen herkese teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sağ olun,var olun.

Tamer Özcan Özdemir

Şanslı bir insan olduğumu söyleyemem. Hiçbir işimi de şansa bırakmak gibi bir lüksüm yok. Evikka ile karşılaşmak gibi şansları nadir yakalıyorum zorlu hayatımda. Bu şansı kolay kolay bırakmak gibi bir niyetim yok. Evikka'nın faydasını öyle görüyorum ki! Bu faydayı ancak uygulayanlar bilir. Bir kere artık okuduğumu çok daha rahat anlıyorum. Duyduklarımı daha iyi anlıyorum. Üstelik sadece 87. dersteyim. Henüz konuşma çalışmalarına yeni başladım ve inanıyorum ki o da çok iyi seviyelere gelecek. Belki çok yavaş, günde 20 dakika alıyor sadece ama devamlılık esası ile İki sene kadar sürecek bu aktiviteyi ben tamamına erdirmek niyetindeyim. Bunun için de elimden gelen neyse yapacağım. İlk konuşma metnini seslendirmeye kalktığımda kendimi ilk defa ingilizce konuşuyor gibi hissettim. Bu gerçekten bana müthiş bir heyecan verdi. Kpds, Üds gibi İngilizceye küstüren sınavlardan sonra Evikka sistemi ile İngilizce'nin bir dil olduğunu, öğrenmenin zevkli ve kolay olduğunu fark ettim. Bir komedi skecindeki diyalogda İngilizler o kadar kültürlü ki; küçücük çocukları bile İngilizce konuşuyor diyerek bizdeki Yanlış olan İngilizce (yabancı dil) eğitim anlayışını çok güzel özetlemişti. Doğru ve zevkli bir sistemle İngilizce öğrenmek isteyenlere Evikka' ile tanışmalarını öneriyorum.

Nigar Özçetin

Yaklaşık 5 aydır Evikka'yla çalışıyorum. Başlangıçta çok zor geldi. O kadar çok ve basit hatalar yapıyordum ki ben bile kendime şaşırıyordum. Ancak konuşmaları dinledikçe kelimelerin telafuzlarının nasıl yapıldığını öğrenmeye başladım. En güzeli de hiç bilmediğim kelimeler geldiğinde bu ne olabilir acaba diyerek kardeşimle oturup tek tek kelime bulmaya çalışmak. Başlangıçta anlamak için çok fazla zaman harcarken şu anda harcadığım zaman azaldı ve anlamaya başladıkça bu iş zevkli hale gelmeye başladı. İleriki zamanlarda daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu yüzden herkese sabırlı bir şekilde bu işe devam etmelerini, vakitleri olmasa bile yapabilecekleri kadarını yapıp acele etmeden bu işe devam etmelerini tavsiye ediyorum. Benim vakit bulamayıp haftada bir ders yapıp gönderdiğim bile oldu. Bu yüzden en azından gereksiz işlere ayırdığımız en azından 1 saatimizi bu işe ayırmamız gerektiğini düşünüyorum. Benim için bu iş hiç sıkılmadan büyük bir istek ve şevkle yaptığım bir iş oldu. Bu yüzden size teşekkür ederim.

Reşat Nuri Temiz

Yaklaşık iki ay önce evikka.com 'a üye oldum ve düzenli bir şekilde devam ediyorum. İlk başlarda gelen listening'leri anlamakta çok zorluk çektim ama düzenli bir şekilde devam edince kulak dolgunluğu konusunda çok faydası oldu. Şuan dinlediğim bir listening'de kelimeleri anlamakta hiç zorluk çekmiyorum. Böyle bir imkan sağladığı için evikka.com'a teşekkürler...

Dikmen Dökmeci

Sevgili EVİKKA Ailesi, Nisan 2012 tarihinden beri katıldığım ailenize ve emeği geçen herkese başta teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Evikka’yı ilk olarak Üniversitemin web sayfasının duyurular kısmında gördüm. ‘‘İşte tam aradığım sistem’’ dedim ve deneme dersi için başvurdum. Neden aradığım sistemdi? Açıkcası pek çok sebep sıralamak mümkün: Evde; kendi arabanızla, şehirlerarası otobüsle ya da gemide yolculuk yaparken; bankada sıra beklerken; deniz kenarında güneşlenirken… hatta eğer bir kulaklığınız varsa kimseyi de rahatsız etmeden telefonunuza ya da bilgisayarınıza kaydettiğiniz dersleri kolayca dinleyebiliyorsunuz. Ben bir deftere sırayla dinlediklerimi yazıyorum, sonra maille Evikka’ya gönderiyorum. Böylece daha sonrasında da defterimden ders metinlerine ya da unuttuğum kelimelere rahatça göz atabiliyorum. 156. derse geldim. Emek harcamadan hiçbir şey sahibi olunamayacağı gibi, bir yabancı dilde, dinlediğini anlayabilmek ya da konuşabilmek için de büyük emek, zaman ayırmak ve para harcamak gerek. Bir kursa gidebilmek için kendi seviyenize denk kişiler bulmak, her zaman aynı saatlerde uygun olmak, giderken/dönerken vakit harcamak ve en önemlilerinden biri de düzenli ücret ödemek gerekiyor. Ben geçen 2 ders gelmedim, ücretimi eksik vereyim demek yok… Ama Evikka’ya her zaman ulaşabildiğimiz gibi, Evikka da bize her zaman ulaşabiliyor. Yanı başınızda; sizin iyiliğiniz, gelişmeniz ve daha iyi olabilmeniz için çalışan, zaman ayıran bir ekip, bir dost olduğunu bilmek bile Evikka ailesine katılmak ve bu aileden kopmamak için önemli bir neden! Ben karşımdaki kişiden bir iyilik gördüysem, bunu unutmam ve her zaman da vefa borcumu ödemek isterim. Çeşitli sebeplerle dersimi aksattığımda, sürekli Evikka aklımda, ‘‘benden mail bekliyorlar, onlar benim için emek ve vakit harcıyorlar, öyleyse ben de üstüme düşeni yapmalıyım ve en kısa sürede dersimi göndermeliyim’’ diye düşünüyor ve adeta kendimi borçlu hissediyorum. Gün sonunda bugün kendim için ne yaptım sorusunu sorduğumda; evet kendim için 15 dakika ayırdım ve İngilizcemin gelişmesine katkı sağladım, diyor ve rahatlıyorum. Eğer İngilizcemizi geliştirmek ya da bildiklerimizi unutmamak istiyorsak, Evikka bu iş için en uygun sistem. Evikka ailesine katılmaktan dolayı mutluyum ve kendilerini çalışmalarından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Cengiz Erkan

Öncelikle yaptığınız işin bir fedakarlık ve özveri gerektiğini biliyorsunuz ve siz bunu fazlasıyla yapıyorsunuz. Her Pazartesi diyet sözleri verilir ama ne yazik ki Pazartesi o diyete hiç bir zaman başlanmaz. İngilizce için gerekli olan DİNLEME-KONUŞMA-OKUMA VE ANLAMA yı tek bir ders ile bizlere ulaştıryorsunuz. Ustelik sadece 15 dakikamı ayırıyorum. İnanın çevremde o kadar ingilizce öğrenmek isteyen insanlar var ve onları sizin internet adresinize yönlendiriyorum. Bizleri sahile vurmuş deniz yıldızları gibi düşünün. Sahilde milyonlarcası olabilir ama sizin öğrettiklerinizle birazı denize geri dönme şansını yakalıyor.

Çağrı Bulut

Evikka ya ilk başladığım zamanlarda kelime bilgimin ne kadar yetersiz olduğunu şimdi daha iyi görebiliyorum. Dinlediğim dersler sayesinde şuan daha iyi seviyedeyim. En büyük artısı dinleme becerimi geliştirmesi oldu. İlk günlerde her text te 5 ila 10 yanlış varken şimdi 0-1 arasında gidip geliyor.

Buket Dikmen

Merhabalar, çok teşekkür ederim. Evikka'nın bana en büyük faydası öncelikle dikkatimi toplamama çok fazla yardımcı olması.. Aslında çok basit gibi gözüken parçalarda dahi bilmediğim kelimeler çıkabiliyor. Bu kelimeleri parça içerisinde ve duyarak öğrendiğim için kalıcı oluyor. Aynı zamanda metinlerde zamanların ve kalıpların kullanılışı ister istemez dikkatimi çekiyor ve farkında olmadan öğretme gibi bir işlevi üstleniyor.

Hava Pilot Ahmet Denk

Öncelikle bizlere böyle güzel bir olanak verdiği için EVİKKA'ya çok teşekkür ediyorum. Bu olanağın neresi güzel diyecek olursanız; çoğu Türk insanı gibi orta okul yıllarına kadar gitmek gerek. Çünki o zamandan beri İngilizce öğreniyorum ama bir yabancıyla karşılaşınca ne onu anlayabiliyor, ne de ona doğru dürüst birşey söyleyemiyordum. Ben İngilizce'ye yıllarca sadece okuyarak ve yazarak çalıştım. Girdiğim tüm seviye tespit sınavlarında en yüksek notları aldım.

Nurullah Yılmaz

Öncelikle evikka.com bize böyle bir fırsat tanıdıkları için çok teşekkür ediyorum. Gönderdiğiniz derslerizi aksatmadan çalışmaya devam ediyorum. İngilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ettiğim bir site özellikle duymam ve yazmamda gözle görülür bir artış oldu yaklaşık 2 ay önce başlamıştım. Dinlediğimiz metinleri yazarken bir çok bildiğim kelimeyi aslında yazamadığımı da fark ettim ve bu alanda da epey ilerlemiş bulunmaktayım.

Burhan Sarıoğlu

Evikka ile tanışalı henüz çok kısa süre olmasına rağmen, yöntem sayesinde kelime ezberlemek benim için işkence olmaktan çıktı. Günde sadece 10 dakika ayırarak, gelen dinleme metinlerindeki bilmediğim kelimleri ezberlemek için çaba harcamıyor, kendiliğinden hatırlıyorum. Yöntem mucize değil aslında. Eğer işitsel öğrenme modeline yatkınsanız ve zamanınız kısıtlı ise doğru noktadasınız. Saatlerce ders çalışmak gibi disiplinli bir süreç sizi sıkıyorsa, bu site günlük ingilizce haplar veriyor. Bir süre sonra kaydettiğiniz gelişmeye inanamayacaksınız. Günde 10 dakika, bence denemeye değer. Ayrıca ücretsiz olması, ticari kaygıdan uzak yaklaşımı; siteye ve yöneticilerine güvenmemdeki en büyük etken. Kendilerine sonsuz teşekkürler. İngilizceyi öğrenebilmek için çok uğraştım , halada uğraşıyorum. Daha önce bir çok kursa gittim ama olmadı. Evikkanın sayesinde farklı bir öğrenme metodu denedim bu da ilgimi çekti. Bu yöntemin bana göre en büyük avantajı dersime günün istediğim saati bakabilmemdi. Bende bu yüzden günün en istekli ve en verimli olduğunu düşündüğüm saatte ödevimi yapıyorum. Bu yüzden derslere daha konsantre olabiliyorum ve anlamam daha kolay oluyordu. 3 aydan fazla bir zaman oldu bu süre içinde 70 adet text dinledim bu süre içerisinde bilmediğim bir çok kelime öğrendim üstelik hiç ezberlemeye çalışmadan öğrendim ve şuan 1. testin bile bilmediğim kelimeleri aklımda. İngilizce konuşmalara kulak alışkanlığım arttı bihayli arttı. Birde şu dikkatimi çekti eskiden izlediğim filmlerde veya duyduğum cümlerelerde birebir türkçeye çevirme gayreti içerisindeydim ama şuan o alışkanlığımın gittiğini farkediyorum. Şuan derslere devam ediyorum umarım daha iyi olacağını düşünüyorum. EVİVKA ya teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum...

Zerrin Sönmez

Bize dil öğrenme fırsatı tanıdığınız için Evikka çalışanlarına çok teşekkür ediyorum . Yaptığınız çalışmanın çok güzel ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Gün içinde istediğim zaman dinleyebiliyor ve tekrar edebiliyorum. Derslerimin kontrolünü çok hızlı yapmanız bana zaman kazandırıyor.Sorularımı çok kısa sürede cevaplandırıyorsunuz. Tabii ki ücretsiz olması da çok güzel. Çalışmalarınızın devamını dilerim.Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Hakan Ceylan

Evikka sayesinde pratik yapmak gerçekten yararlı ve pratik. Konuşulanları anlama kapasitemi geliştirdiğine ve daha da geliştirmeye devam edeceğini düşünüyorum. Derslere elimden geldiğince devam etmeye çalışıyorum. Dersi gönderdiğimde çok zaman geçmeden değerlendirme ve bir sonraki dersim geliyor, bu da beni daha da özverili çalışmaya teşvik ediyor. Ben kendi adıma böyle bir çalışmanız olduğu için teşekkür ederim.

Koray Karabulut

Günümüzde İngilizce bilmenin gerekliliğini her alanda görmekteyiz. Fakat ekonomik olarak da belli bir seviyeye ulaşılınca, meslek gereği de İngilizce konuşulanı anlamanın yetmediği aynı zamanda konuşmanın da gerekli olduğu yurtdışına çıkılınca daha iyi anlaşılmakta. Bu nedenle insanlar, zorlandıkları bu konuda çevrelerinden fikir ve yardım almaya çalışıyorlar. Ben de bu noktada iş arkadaşımla sohbet ederken EVİKKA.COM adı altında bir sitenin olduğunu ve düzenli takip edilmesi halinde belli bir süre İngilizce konuşma garantisi verdiklerini öğrendim. Ve o gün bugündür dersleri takip ediyorum. Sonuçta kelime dağarcığımın da arttığını hissediyorum ve konuşma konusunda da EVİKKA.COM' a bu konuda güveniyorum. Fakat tabiki bu arada derslerin düzenli şekilde takip etmenin hafızayı ve dinlemeyi canlı tutmak açısından önemli olduğunu biliyorum.

Eyyüp Sabri Köse

Sayın Evikka Yöneticileri; Ben 3 ayı aşkın bir süredir sisteminize devam etmekteyim. Sisteminizi ilk incelediğimde dinleme üzerine kurulmuş olması ve bağımsız zamanlarda çalışarak derslerimi gönderiyor olmam bu sistem içerisinde yer alabileceğim düşüncesini oluşturdu. Dinlemenin bir dili öğrenmede ne denli etkili olduğunu daha önceki araştırmalarımdan bilmekteyim ve her zaman bir bebeğin dili ilk 1,5 -2 yıllık dönemde dinlemesi ve sonrasında heceleri söylemesiyle konuşmaya başlaması örneği verilir ki buna kesinlikle inanıyorum. İngilizce öğren çalışmalarım 2 yıldır devam etmekte. Orta-lise ve üniversite dönemlerimde hep Almanca okudum bu nedenle İngilizce hiç bilmiyordum. Kurslara devam ederek, İngilizce setler satın alıp çalışarak belirli bir seviyeye kadar geldiğimi düşünüyorum. Msn ve Skype programlarında yabancı arkadaşlarımla çok rahat yazışa bilmekteyim. Evikka 77 ders seviyesindeyim ve bugünlerde arkadaşlarımla eskisine bakıldığında daha rahat ve hızlı konuşa bildiğimi görüyorum. Dil eğitimi kesinlikle bir süreç ve sabır işi ve sürecin bence en önemli ayağı DİNLEME dir. Bu nedenle bu sistemin tüm dil öğrenmek isteyenlere eğerle sabırla devam edebilirlerse faydalı olacağı kanaatindeyim. Emeği geçen Tüm Evikka Yöneticilerine kalpten teşekkür ederim.

Çiğdem Gaygusuz

İngilizceyi konuşma ve anlama konusunda iyi olmadığım, katıldığım akademik toplantılarda kendisini belli ediyordu. Her gün saatlerimizi geçirebildiğimiz bilgisayar karşısında İngilizceyi daha iyi anlayabilmek için 20-30 dakikamızı ayırmaktan zarar gelmeyeceğini düşünerek başvurmuştum Evikka ya. Evikka, bu konudaki eksikliğimi gidermede gerçekten yardımcı oluyor. Aceleci davranmak yerine sabır göstererek hergün bana gönderilen metinleri dinliyorum. Onları yazıya dökünce aslında ne kadar sade konuları, konuşmaları dahi farklı farklı anlarken zamanla doğru anlamaya başladığımı görüyorum. Teşekkürler Evikka.

Burhan Sarıoğlu

Merhaba Aslında böyle bir yazıyı yazmak istiyordum size bu yazınız buna vesile oldu diyebilirim. İngilizceyi öğrenebilmek için çok uğraştım , halada uğraşıyorum. Daha önce bir çok kursa gittim ama olmadı. Evivkanın sayesinde farklı bir öğrenme metodu denedim bu da ilgimi çekti. Bu yöntemin bana göre en büyük avantajı dersime günün istediğim saati bakabilmemdi. Bende bu yüzden günün en istekli ve en verimli olduğunu düşündüğüm saatte ödevimi yapıyorum. Bu yüzden derslere daha konsantre olabiliyorum ve anlamam daha kolay oluyordu. 3 aydan fazla bir zaman oldu bu süre içinde 70 adet text dinledim bu süre içerisinde bilmediğim bir çok kelime öğrendim üstelik hiç ezberlemeye çalışmadan öğrendim ve şuan 1. testin bile bilmediğim kelimeleri aklımda. İngilizce konuşmalara kulak alışkanlığım arttı bihayli arttı. Birde şu dikkatimi çekti eskiden izlediğim filmlerde veya duyduğum cümlerelerde birebir türkçeye çevirme gayreti içerisindeydim ama şuan o alışkanlığımın gittiğini farkediyorum. Şuan derslere devam ediyorum umarım daha iyi olacağını düşünüyorum. EVİVKA ya teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum...

Niyazi Başkurt

Merhabalar evikka.Com uye olup derslere başladiğimda tam bana göre bu iş demiştim. Ama sonradan yoğun iş temposunda çaliştiğim için 10-20. Dersler arasinda acaba biraksam mi diye düşündüğüm oldu. Kendi kendime düşündümde hayatta hiç bir şey hazir gelmez insanin önüne. Evikka ailesi benim için yorulmadan usanmadan dersleri bana gönderip inceliyorlarsa ben neden bu kadar tembel davranıyorum dedim ve derslere devam etmeye kendimi motive etmeye başladım. Yeri geldi dersler aksadı bir kaç gün sonra gönderdim ama evikka'nin güler yüzlü yumuşak dilli ve her daim bizim öğrenmemiz için uğraşan personeli hiç bir destekten geri durmadı yardımcı oldu. Uzun lafin kısası bu şekilde bir ücret talep etmeden size birşeyler öğretmek isteyen insanlar varken biz neden kendimize illa başaramayacağım diye kötülük ediyoruz anlayamadım. Haydi sizde bir şeyler öğrenebilmek için canla başla çalışarak Evikka ailesinin emeklerinin karşılığını verin. Saygilarımla.

Nihal Keskin

Merhaba evikka.com İngilizce çalışmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı Bilgisayarınızdan ister ofisinizde ister evinizde nerde olursanız olun maliyetsiz , külfetsiz İngilizce eğitim… Ben arkadaşlarıma siteyi tavsiye ettim. Tavsiye üzerine de kaydoldum.. Her bir testler gelip yaptıktan sonra merakla yorum bekliyorsunuz.. Nerde hatalısınız uyarılıyorsunuz bilmediğiniz yeni bir çok kelimeler öğreniyorsunuz…. Ben çok zevk alarak çalışıyorum.. Umuyorum ki eğitim tamamlandığında çok yol kat etmiş olacağız… Bu siteyi kuran emeği geçen herkese teşekkürler.. Yüreklerine ,ellerine sağlık diyorum…

Hatice Baş

Açık konuşmak gerekirse ilk başlarda biraz saçma geliyordu müzik dinler gibi günde beş-on dk ile ingilizce mi öğrenilir diye düşünüyordum. Yani biraz önyargili başlamıştım. Ama aradan geçen haftalardan sonra gönderdiğiniz dersleri daha rahat anlamaya başladığımı fark ettim. İlk gönderdiğiniz dersleri anlayabilmek için neredeyse on defa dinliyordum yine de her parçada iki-üç hatali kelimem oluyordu. Ama şuan daha rahat anlayabiliyorum (en azindan on defa di̇nlemek zorunda kalmiyorum). Bu derslerin bana en fazla katkısı cümlenin gidişinden kelimeyi̇ çıkarmayı öğretmek oldu. Ayrıca hatalı kelimelerimin büyük çoğunluğunun fiillerin 2. ve 3. halleri olduğunu farketmeniz ve bana düzensiz fiilleri̇n listesini göndermeniz bizim gönderdiğimiz ödevlerle gerçekten ilgilendiğinizi gösteriyor. Sizin bu ilginizi gördükten sonra bende derslerin üzerine daha fazla düşmeye başladım ve daha fazla yeşil text almaya başladım. Sanırım bu bir gelişme :) kisacasi bu ödevlerin faydasını gördüm umarım daha da iyiye gider.

Zuhal Özçetin

Merhaba EVİKKA ailesi ve dostları, Bozok Üniversitesi’nde akademisyen olarak çalışmaktayım. Nisan ayından bu yana da EVİKKA üyesiyim. Akademik yaşantımda yeterli olarak görülen ÜDS sınavından 70 puan aldım. Tabii yazılı sınavla konuşma ve anlama birbirinden çok farklı. Bunun eksikliğini hissettiğim için EVİKKA’ya üye oldum. Önceleri ne kadar faydasının olacağı konusunda pek fikrim yoktu. Elimden geldiğince İngilizce haberler dinlemeye çalışıyor fakat pek bir şey anlamıyordum. Okuyarak anlama; yazmak, dinlemediğini anlamak ve konuşmaktan çok daha kolaydı benim için. Yazmak, dinlediğini anlamak ve konuşmanın da çok önemli olduğunu 10 günlük İngiltere seyahatinden sonra çok daha iyi anladım. Şu anda doktora çalışmalarımın yoğunluğuna rağmen EVİKKA’ya daha fazla zaman ayırmaya çalışıyorum. İlk günlerde ve ilk text’lerde birçok yanlışım çıkıyordu. Sabretmek burada da çok önemliymiş. Son zamanlarda çalıştığım textlerin neredeyse hepsinden YEŞİL TEXT (yanlışsız text anlamında) alıyorum. Bu beni daha çok motive ediyor ve diğer ders için sabırsızlanıyorum. Ayrıca textlerde çıkan bilmediğim kelimeleri araştırıp yeni kelimelerde öğreniyorum. Günlük gönderdiğim textlerde oluyor, haftada bir gönderdiğimde. Ama bıkmadan usanmadan (Evikka çalışanları bıkana kadar) göndermeye devam edeceğim. Çevremdeki herkese öneriyorum, buradan sizlere de önerme şansım olduğu için mutluyum. Bu şansı verdikleri için EVİKKA ailesine de teşekkürler… Benim son olarak söylemek istedi ğim İngilizce gerçekten artık günümüzde çok önemli. İnternette ya da birçok yerde İngilizce kursları ya da çalışmaları yürütülüyor. Tabii verdikleri kalite ne kadar iyi belli değil. Bu yüzden bence evde bu çalışmaları yapabilmek büyük bir nimet.

Onur Ateş

Evikka ya başladığımdan beri çevremde yeni ingilizce ögrenmeye başlayan veya ilerletmek isteyen herkese tavsiye edip siteyle tanışmalarını sağladım Dersler şu an da devam ediyorum çünkü bana yeni kelimeler ögrenmemde yardımcı oluyor ayrıca derslerın içinde tekrarlayan cümlelerle birlikte kelimelerin kullanış biçimi ve cümlenin gramer yapısı hakkında da fikir kazandırıyor ,yani aslında onun hangi tense veya hangi yapıya ait oldugunu bilmesende nasıl kullanıldıgını duydugun için otomatik olarak doğru şekılde alışıorsun ilerleyen zamanda da sende nerde nasıl kullanıldıgını kavrıyorsun .Devam etmek için Günlük 10 15 dakika ayırmak yeterli de oluyor aslında günlük 1 den fazla hikaye dinlemek bence sizin avantajınıza daha hızlı ve daha verimli ilerleyebilirsiniz sabırla devam ettikçe size olan katkısını görüceksiniz.

Dr.Namık Delibaş

Oncelikle size ve tum evikka ekibine calismalariniz ve bence cok etkili ve onemli olan bu programi yuruttugunuz icin tesekkur ederim. Bana istikrarli olarak derslere nasil devam ettigimi sordunuz. Tam tersine ben size istikrarli olarak dersleri ve degerlendirmeleri nasil devam ettirebildiginizi sormak isterdim. Acaba hangi dersten sonra artik kesilecek ve deneme derslerini basariyla tamamladiniz denecek ve bundan sonra artik su kadar ucretlerle su paketleri alarak devam edebilirsiniz diye mesaj gelmesini bekledim. Ancak sizden surekli tesvik edici mesajlarla yeni dersler gelmeye devam etti. Tabi buda beni tesvik etti. Esas onemli olan ihtiyac hissetmek ve zevk almak. Zaten bizim bence en onemli eksigimiz bir seyi devam ettirememek. Devam ettirdikce ilerlemeyi gordukce konu daha zevkli oluyor. Ben bastan bu sistemi begenmiştim. Devam ettikce kendimce ilerleme kaydettigimi hissettim ve daha zevkle devam ediyorum. Tekrar tum ekibe tesekkurler ve basarilar dilerim.

Mustafa Aköz

Neden Evikka ? 10 yıllık bir eğitimde sokakta ingilizce konuşturamayan yöntemlerle okullarda ingilizce öğretilmeye çalışıldı. Diğerlerini saymıyorum. Liseyi bitirdik, Dile kolay 6 yıl. Ve sokakta turiste yol tarif edemedik. Ne diyeceğimizi biliyorduk belki ama konuşamıyorduk, söyleyemiyorduk. Go,go go. turn left gibi nidalarda yol tarif ettik. Yaşım elli..İngilizce'yi hep öğrenmek istedim. Şimdi iki yıldır yurtdışında yaşıyorum. Teorik bilgilerim vardı.Ama günlük yaşam hızlı. İnsanlarla diyaloglar hızlı. Önce anlamak gerekiyor. Ama kulak alışkın değil ki! Okurken anlamaya çalışmak için zaman var. Yazarken de keza aynı. Ama dil yaşamın kendisi. Taksiciye burdan gitme şurdan git diyebilmek lazımdır. Where is the post office diye sormaktan ibaret değil ki.Uçak bileti alırken anlık konuşmalar çok önemli. Havaalanlarındaki diyaloglar çok önemli. Havaalanında anons yapılıyor. Anlamıyorsak eğer okurken anladığımız ingilizce bize havaalanında uçağı kaçırtabilir. Ya da ona buna sormak gerekir. Ne diyor diye..Yine uçakta hostes birşeyler soruyor. Iıı.. diye kalmak var anlamayınca..Çok kötü. Evikka'nın yöntemi gerçekten gerçekci uygulanabilir ve günlük hayatta bir amerikalıyla, bir ingilizle diyalog halinde gibi. Amerikan arkadaşınızla konuşuyor gibi..Size bir şey anlatıyor..Ne dedin diye soruyorsunuz , tekrar dinliyorsunuz. Yeni deyimleri öğrenmenin yanında nasıl kullanılacağını hissetmeden zorlanmadan öğreniyoruz. Yeni öğrenilen bir kelime veya deyim ilerdeki derslerde tekrar işlenerek, hatırlayıp kalıcı olması sağlanıyor. En önemlisi kulak. İngilizce kulak olmadan ingilizce anlaşılamaz ve konuşulamaz diye düşünüyorum. Bunların yanında Evikka'nın eğitiminde gramer yok mu? Var. Hem de insanı bunaltmadan var. Birazcık temel bilgisi olan zaten bunu anlıyor. Öğretilen sokak dili değil. Dilin kullanımı ve doğru kurallı kullanımının yanında pratik kullanımı.. Ben şu an 146. dersteyim çok yararlandım. Hergün ingilizce kullanmak zorundayım. Evikka konumamın hızlanmasına belki daha çok kelimelerdeki ayrıntıları, vurguları, farkılılkları daha iyi farketmemi sağlıyor. Üstelik sayın hocamızın birebir desteği var. Genç yaştaki insanların bu yöntemle ingilizce öğrenmede daha hızlı olacaklarına inanıyorum. Bir deneyim diye başladığım bu kursun büyük emeklerle hazırlandığını gördüm. Yöntemin başarısını gördüm. Okul dönemlerinde ingilizcede başarılı bir öğrenciydim. Keşke böyle bir yöntemle öğretilseydi. Evikka'ya çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla..

Özlem Kara

11 Nisan 2012 den beri sizlerle birlikteyim. Ilk basladıgımda sadece dinleme ve yazmayla ne kadar ingilizce ogrenebilirim diye dusunmustum. Fakat gordum ki 2-3 dakikalık ingilizce metinleri dinleyip, gunde en fazla 15-20 dakika zaman ayırarak gerek kelime bilgimi gerekse dinleme kapasitemi artırdım. Daha yolun cok basında olmama ragmen kendimi sayenizde ingilizceyi ogrenme konusunda cok rahat hissediyorum. Ilk defa kendimi sıkmadan, strese girmeden ingilizce ogreniyorum. Desteginiz ve ilginiz icin size ve ekibinize sonsuz tesekkurler.

Rafet Yavuz

Sayın EVİKKA Yöneticisi, 10 Mayıs 2012 tarihinde TESUD(Türkiye Emekli Subaylar Derneği)’nin web sayfasında kendi kendine ingilizce öğrenmek isteyenlere yönelik reklamınızı gördüm. Öğrenim hayatımda; lise ve devamımda yüksek öğrenim döneminde İngilizceyi önemli ölçüde “DERS” olarak görmüş ve iyi notlar almıştım. Ancak gündelik yaşantıda bunu nasıl pratiğe döndürüp kullanacağımı ve gündelik hayatta daha çok hangi hususların öne çıktığını öğrenememiştim. Bu eksikliği giderme amacındaydım. EVİKKA’ya yazdığım ilk iletiden sonra formalitesiz, sade ve kolay bir şekilde sunulan uygulamanın içinde kendimi buldum.Sade ve anlaşılır şekilde hazırlanmış konu diyaloglarını dinleyip,anlayıp ve yazdıkça keyif almaya başladım.Böylece unutulmaya yüz tutmuş olan İngilizce bilgi hazinemin var olduğunu,tekrarladıkça geliştiğini anladım. Teknolojinin günümüzde sağladığı olanaklar(google çeviri,dinleme) da unutulan,bilinmeyen,anlaşılamayan konuları, kelimeleri kolayca çözmemize yardımcı olması çok önemli bir avantaj… EVİKKA’nın sunmuş olduğu bu iyi uygulama ile; -İngilizce konuşmaları kolayca anlıyorum. -Anladığımı önce kağıt kalem ortamında yazıyorum. -Dinlemeyi dilediğim kadar tekrarlıyorum.Cümleleri pekiştiriyorum. -Son olarak klavye kullanarak e-mail ortamında yazarak EVİKKA adresine gönderiyorum. -EVİKKA tarafından incelenip bana tekrar gönderilen konuda yapmış olduğum hataları,yanlış anlamaları,gramer hatalarını vs. görüyorum. -Yaptığım hataları bir sonraki konuda tekrarlamamak suretiyle kendime mal etmiş oluyorum. -Bütün kouları edindiğim MP3’e kaydederek boş zamanlarda dinliyorum. Boş zamanlarımda günde 20 dakika ayırdığım bu uygulamada 52.derse gelmiş durumdayım. Konu içeriklerinde günlük yaşamın hemen her konusu anlatılıyor.Konu dersini yazıp gönderdikten sonra gelecek ders konusunu merakla beklemek bile heyecan verici… Böylece bana çok katkısı olduğuna inandığım EVİKKA Ailesine sonsuz teşekkürlerimle başarılar diliyorum.Saygilarımla…

Gönül Alphan

Hocam; EVİKKA derslerine katıldığım süre için de bilmediğim kelimeleri öğrenmek için sözlük karıştırmaya başladım. Bildiğim kelimelerin bile(anlamını ve yazılışını ) okunuşlarını, kimi zaman yanlış anladığımı farkederek sesli dinlemenin ne kadar çok önemli olduğunu farkettim. Pasajları birkaç kere dinlediğim zaman kulağımın seslere yavaş yavaş alışmaya başladığını gördüm. Yeni kelimeler öğrendikçe, sizden gelen düzeltmeleri gördükçe eksiklerimin nerelerde olduğunu gördüm. Dersler ilerledikçe eksiklerimi de tamamlamaya başladığımı fark ettim. Yardımlarınız için teşekkür ederim .Saygılarımla...

Nilüfer Akdemir

Evikka grubu; Ben üniversite mezunuyum. Üniversitede yeterlilik sınavını vererek okulda ingilizce dersleri almadım. Fakat zamanla ingilizcemin çok da yeterli olmadığını anladım. Kelime hazinesini ne kadar genişletmeye uğraşsam da motive edecek bir unsur olmayınca insan bir süre sonra sıkılıyor. Yabancı haber, belgesel ve film kanallarını seyretmeyi seviyorum. Seyrederken ingilizce konuşmaları takip edemiyordum. Fakat EVİKKA ve dersler sayesinde artık konuşmaları daha rahat ayırt ediyorum. Hergün düzenli dersleri takip etmek de motivasyon oluyor ve bir süre sonra zorunlu olduğu için değil gelişmeleri fark edip mutlu olduğunuz için dersleri yapmaya başlıyorsunuz. Sabrınız ve desteğinizden dolayı teşekkür ederim.

Elif Sönmez

Hocam öncelikle size ve EVİKKA ailesine çok teşekkür ederim. İngilizceyi öğrenme konusunda çok mücadele ettim. Yerinde öğrenmek için ingilteye bile gitmeye kalkıştım fakat vize alamadığım için gidemedim. Daha sonra haftanın 5 günü kursa gittim. Fakat bazı nedenlerden dolayı beginner kurunu bitirdikten sonra bıraktım. Sizinle tanışmadan evvel çalıştığım şirket bir internet sitesinden online eğitim sağladı. Fakat ne ben ne de ofis arkadaşlarım yoğun çalışma tempomuzdan dolayı bu eğitime tam anlamıyla katılamadık dolayısı ile bize bir faydası olmadı. Öncelikle sizlerle tanıştığım için gerçekten çok mutluyum. göndermiş olduğunuz ses kayıtlarını rahatlıkla cep telefonuma yükleyip tekrar tekrar dinleyebiliyorum. Serviste sokakta yürürken çay molalarında. İngilizceye çalışmak için ayrıca çok bi̇r zaman ayırmama gerek kalmadan günlük rutin işlerimin arasında ingilizceyle de uğraşabiliyorum bu da bana en cazip gelen yönü EVİKKA'nın. Takıldığım yerlerde bana yardımcı olacak birileri dai̇ma var EVİKKA'da. Şu an 47. dersteyim ve ilk dersle 47 ders arasında dağlar kadar fark var. Şu an yabancı biriyle karşılaşsam kendimi çok daha rahat ifade edebileceğimi biliyorum. Evi̇kka bize kurallar çerçevesi̇nde bir şey öğretmeye çalışmıyor. Tamamen günlük konuşmalarla o kurallar zaten beynimi̇ze yer edi̇yor. En güzelide bu kaliplar yok. Bi̇r bebek gibi. Bebekler anneleri̇nden biz EVİKKA'dan öğreni̇yoruz ingilizceyi. Sizlere çok teşekkür ediyorum keşke çok daha önce tanışsaymışız.

Ünal Yardımcı

1- Textleri hiç zorluk olmadan anlayıp doğrusunu yazabiliyorum.textlerde geçen bilmediğim kelimeleri sözlükten bularak cümle analizleriyle doğru olarak yerine yerleştirebiliyorum.
2- Başlangıçta kelimelerin yazılışı için devamlı sözlüğe bakarken şimdi çok nadiren bakma gereği duyuyorum.
3- Text lerde geçen cümlelerin çoğununun baş kısmını duyduğumda son kısımlarını çoğu kez duymadan doğru olarak tesbit edebiliyorum.
4- Bir kez dinlemekle konuyu tam olarak çoğunlukla anlayabiliyorum.
5- text lerde geçen çoğu kelimeler ve kalıplar sık sık tekrar edildiğinden,kelimelerin ezberlenmesi konusunda sıkıntı yaşamıyorum.
6- Herhangi bir konudaki ingilizce metni çok az sözlüğe bakarak çözümleyip,anlayabiliyorum.
7- Orjinal filmleri izlerken bazı konuşmaları anlayabiliyorum.
8- Textlerde geçen tüm cümleleri,doğru olarak tercüme edebiliyorum.
9- Bu kadar sürede, 40 yıl ara verdikten sonra bu seviyeye gelmek kanımca az başarı değil diye düşünüyorum.
10- Dün bir arkadaşımının e- mail adresini ele geçiren dolandırıcıların adresime atmış olduğu aşağıdaki ing. metni hemen bir okuyuşda anladım ve gereğini yaptım. bu metni sizin dersleri takip etmeden önce anlamam mümkün olmadığı gibi çözümlemem bile saatlerce vaktimi alırdı.

Mustafa Kara

EVİKKA çok başarılı bir kurs. Ben iyi derecede İngilizce biliyorum. Üds ve Kpds sınavlarını verdim. Altı ay Amerika'da kaldım ve orada dil okuluna da gittim. Ayrıca Bozok Üniversitesi'nde akademisyen olarak çalışıyorum. İngilizce ile ilgili bir temelim olmasına ve İngilizce'den hiç kopmamama rağmen EVİKKA'ya başlayınca özellikle dinleme ve dinlediğini yazıya dökebilme konusunda eksiklerim olduğunu gördüm. EVİKKA çok yararlı bir eğitim programı. Buradan herkese tavsiye ediyorum.

Yrd.Doç.Dr.A.Handan DÖKMECİ

Bugüne kadar elimin altında tonlarca kaynak olmasına rağmen hergün İngilizce çalışma isteğim olmamıştı. Evikka ya başladığım ilk günlerde ne kadar basit kelimeleri hatta bağlaçları dinlerken anlayamadığımı fark ettim, ancak kısa sürede günlük konuşma dilinde lazım olabilecek tüm kelimeleri içeren kısa ses kayıtları sayesinde şimdi daha iyi anlayabiliyorum. İngilizce ancak düzenli çalışma ile geliştirilebilir. Bir gün bile uzaklaşsanız, hafızanıza yerleşmekte olan bir kelime kaybolup gidiyor ne yazıkki. Evvika ve tüm çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Esra Akarsu

Ben İngilizce öğrenmeyi artık günümüzde bir ihtiyaç olarak gören ve öğrenmeye çalışan biriyim. Evden başka bir yerde ders alamayacağım için, internet ortamında çok araştırdım, yorulacak derece… Fakat istediğim gibi bir site bulamadım hiç.İstediğim şuydu; gerçekten İngilizce öğrenmem konusunda benimle ilgilenebilecek öğretmenler.. Ve ben en son Evikka.com sitesini buldum Allah’ın izniyle. Evikka.com’u bir İngilizce sitesinde tavsiye eden kişiye o kadar çok teşekkür ediyorum ki. Şuan 102. dersteyim.Size bir mp3 dinletiliyor siz anladığınız ve araştırarak bulduğunuz kelimeleri uygun bir biçimde yazıyorsunuz. Sonra Evikka.Com personelleri text’inizi değerlendiriyorlar. Burda duyduğunuzdan çok metni, olayı anlayıp; uygun kelimeleri oraya yazmak gerekiyor. Buda kafadan sallamak değilde, bilinçli bir şekilde dersinizi tamamlamanıza yardımcı oluyor. Ve ben bu insanların gerçekten kendilerini bu “İngilizce öğretme konusunda” hizmete adadıklarını düşündüm. Çünkü; şimdilerde bilhâssa bir bedel talep etmeden böyle canla başla hemde çok faydalı, çok gerçekçi bir sistemle İngilizce öğreten bir yere daha rastlamadım. Rastlayan varsa bilemem… Üstelik dersime engel olabilecek unsurları bile konuşmuştuk Hocalarla.. Yani psikolojik açıdan da destek gördüm diyebilirim. Dersinizi değerlendirirken ve mp3’ü size gönderirken bile teşekkür edip, sizi mahçup ediyorlar.. Daha ne denilebilirki, ben yeterince anlatmakta pek eksik kaldım sanırım. Ancak bu kursu görenler faydalarını görecekler..Ve ancak o zaman anlayabilirler.. Evikka.Com personellerine her zaman için minnetâr kalacağımı söylemeliyim. Onlara bu güzel projelerinden dolayı teşekkürâtımı bildiriyor, ve onlara hayat boyu başarılar diliyorum..