Sık Sorulan Sorular

Evikka eğitim sistemi dinleme ve anlamaya endeksli bir İngilizce öğrenme sistemidir. Size mp3 formatında dinleme dosyaları gönderilir ve siz bu mp3 leri dinleyerek, işittiklerinizi İngilizce olarak yazarsınız. Daha sonra yazdıklarınızı öğretmenlerimize gönderirsiniz ve öğretmenlerimiz tarafından sizin çalışmalarınız değerlendirilir.
Üye olmak için ana sayfamızda sağ üst köşede bulunan “Kayıt Ol” linkine tıklamanız ve açılacak sayfadaki formu doldurmanız yeterlidir.
Evikka.com, size üye olduktan sonra seviyenizi belirlemek amacıyla 4 kredi vermektedir. Bu 4 kredi ile Öğrenci Paneli’nizden "Ders Çalış" bölümüne tıklayarak seviye belirleme derslerinizi tamamlamalısınız. Daha sonra öğretmenlerimiz bu derslerdeki performansınıza göre seviyenizi belirleyecektir.
Seviyeniz belirlendikten sonra Öğrenci Paneli’nizden “Kredi Yükle” bölümüne tıklayarak banka havalesi ile hesabınıza kredi yüklemelisiniz. Krediniz yüklendikten sonra seviyenizdeki dersleri çalışmaya başlayabilirsiniz.
Bunun 2 nedeni var;
1. Hiç duymadığınız kelimeyi doğru yazmanıza ve anlamanıza zaten imkân yok.
2. Manasını bildiğiniz kelimeyi de anlayamayabilirsiniz. Bununda sebebi telaffuzunu yanlış biliyor olabilirsiniz. Birde telaffuzunu unutmuş olabilirsiniz. İşte Evikka size bilmediğiniz kelimeleri ve telaffuzunu unuttuğunuz kelimeleri yeniden orijinal telaffuzu ile öğrenmenizi sağlıyor buda zamanla olacak sabır ve azim gerektiriyor.
Öğretmenlerimiz size 12 saat içerisinde geri dönüş yapacaktır. Bu geri bildirimde, sizin dinleme ve anlama performansınız değerlendirilecek ve sizin gelişiminize yardımcı olmak amacıyla tavsiyeler verilecektir.
Sitemize girdikten sonra ana sayfadaki “Giriş Yap” linkine tıklayıp giriş yaptıktan sonra Öğrenci Paneli’nizden sol menüde bulunan “Mesaj Kutusu” linkine tıklayarak her türlü sorunuzu öğretmeninize iletebilirsiniz.
Bu linke tıklayarak ya da ana sayfada sağ üst köşede bulunan “Giriş Yap” linkine tıklayıp açılan menüde “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Sitemize girdikten sonra ana sayfadaki “İletişim” kısmından veya giriş yaptıktan sonra Öğrenci Paneli’nizden sol alt köşede bulunan “Sorun Bildir” linkine tıklayarak her türlü teknik sorununuzu bize bildirebilirsiniz.